Memento dla Polski

Przypadek Mary Wagner to bardzo groźne memento dla Polski. Jeśli prawo będzie pozwalać na zabicie dziecka, to jego obrona stanie się przestępstwem!

Jeśli będziemy bierni, to czeka nas to samo, co dzieje się w USA i w Kanadzie, gdzie nawet za modlitwę pod klinikami aborcyjnymi, pod szpitalami, ludzie są wtrącani do więzienia na wiele lat.

Mary Wagner w Polsce:

http://1.bp.blogspot.com/-JZrcfWDqi6s/T3VVsk70k-I/AAAAAAAAFHo/pST91daOw3Q/s1600/Mary_Wagner.jpg

fot. catolicidad.com _

Kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner, która za obronę życia spędziła 23 miesiące w areszcie, w najbliższy czwartek, czyli jutro przyjedzie do Polski. Odwiedzi Warszawę, Sokółkę, Białystok, Gdańsk, Toruń, Szczecin, Wrocław, Częstochowę, Kraków, Rzeszów, Dębicę, Gorlice, Krosno, Stalową Wolę, Nową Dębe, Kolbuszową, Przeworsk, Jarosław, Łańcut. W Toruniu będzie gościem Radia Maryja i TV Trwam.

Obrończyni życia przyjedzie do naszego kraju na zaproszenie Jacka Kotuli,  szefa Fundacji PRO-Prawo do Życia.

– Zaprosiłem Mary Wagner do Polski, żeby z jednej strony podzieliła się tym, jaka jest sytuacja dzieci nienarodzonych i obrońców życia w Kanadzie, USA, a z drugiej strony, aby przestrzegła nas przed biernością. Jeśli biernie będziemy przyjmować takie decyzje, to czeka nas to samo, co dzieje się w USA i w Kanadzie, gdzie nawet za modlitwę pod klinikami aborcyjnymi, pod szpitalami, ludzie są wtrącani do więzienia na wiele lat. Ona jasno wskazuje, że musimy uczynić wszystko, aby ratować życie od poczęcia do naturalnej śmierci – podkreślił Jacek Kotula.

Mary Wagner za pokojowe manifestacje pod klinikami aborcyjnymi usłyszała wyrok: dziewięć miesięcy więzienia i dwuletni okres próbny oraz zakaz zbliżania się do klinik aborcyjnych. W areszcie śledczym spędziła blisko dwa lata.

Została oskarżona o naruszanie „stref ochronnych” wokół szpitali Toronto, gdzie dokonuje się aborcji na życzenie.

Wizyta Mary Wagner w Polsce zbiegnie się z premierą filmu przedstawiającego jej walkę o życie poczęte.

Mary Wagner przyleci do Polski 2 października. Przez blisko dwa tygodnie odbędzie się 26 otwartych i 20 mniejszych spotkań z jej udziałem. Będzie także obecna w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie, gdzie 16 października odbędzie się rozprawa w procesie cywilnym, jaki Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie wytoczył obrońcom życia Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi.

Program wizyty Mary Wagner w Warszawie:

2 października – przylot Mary Wagner do Warszawy (godz. 16.45)

3 października – Warszawa, godz. 19.00, kino Luna, premiera filmu Grzegorza Brauna „Nie o Mary Wagner”, tytuł angielski „Not About Mary Wagner”. Po premierze spotkanie z Mary Wagner, Grzegorzem Braunem i Mariuszem Dzierżawskim

Maria-Wagner-trial-appearance-in-court-shakled-1024x640
[Rys. Alex Tavshunsky, użyty w filmie „Not About Mary Wagner”, reż. G. Braun. W Kanadzie, podobnie jak w USA jest zakaz filmowania i fotografowania na sali sądowej. Można wykonywać tylko rysunki]

Również Diecezja Warszawsko–Praska, Radio Warszawa  oraz Telewizja Razem.tv zapraszają na spotkanie z Mary Wagner kanadyjską działaczką walczącą o życie nienarodzonych dzieci.

Kanadyjka została postawiona przed sądem, ponieważ  złamała tamtejsze prawo. W jednej z prywatnych klinik aborcyjnych apelowała o obronę życia nienarodzonych dzieci. Został jej postawiony zarzut naruszenia prawa własności. Po prawie dwuletnim procesie sędzia uznał obrończynię życia winną zarzucanych jej czynów i skazał na cztery miesiące więzienia. W poczet kary sąd  uznał prawie dwuletnie przetrzymywanie Wagner w areszcie.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 4 października Mszą Świętą o godz. 18:00 w Katedrze warszawsko –  praskiej, następnie  w Sali Kurialnej przy ul. Floriańskiej 3 odbędzie się pokaz filmu Grzegorza Brauna „Nie o Mary Wagner” oraz spotkanie z bohaterką filmu.

Wydawcą filmu jest Gloria24.pl. Patronami medialnymi wydarzenia są: wSieci, Tygodnik Idziemy, Radio Wnet, Fronda.pl, Chrześcijańskie Granie.

Rozmowa z reżyserem na stronie Radia Warszawa

7 października – godz. 18.15 „Rozmowy niedokończone” – audycja na żywo w Radiu Maryja i Telewizji Trwam z udziałem Mary Wagner

oprac. na podst. http://radiowarszawa.com.pl/2014/09/spotkanie-z-mary-wagner/
oraz http://www.radiomaryja.pl/informacje/mary-wagner-w-polsce/

Pełny program wizyty Mary Wagner w Polsce:

http://www.radiomaryja.pl/informacje/mary-wagner-w-polsce/

Czytaj także:

Bardzo potrzeba mobilizacji modlitewnej!

Stanowisko Ruchu i Stowarzyszenia Apostolskiego Rodzina Rodzin w sprawie naruszania wolności sumienia

 

JT