sobota, 13 lipca, 2024

Beatyfikacja PRYMASA TYSIĄCLECIA, Orszak Dziejów


wyszynski


 

Orszak_Dziejow

“Wolni jak orły”. Orszak i spektakl poświęcony Prymasowi Tysiąclecia

11 WRZESIEŃ 2021
SOBOTA
godz. 16:00

Początek wydarzenia przy  Kościele Sióstr Wizytek pod wezwaniem Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi na ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie.

W przededniu beatyfikacji, 11 września w godz. 16:00 sprzed pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego przy tym kościele wyruszy Orszak Dziejów 2021. Przemarsz zakończy się na placu Zamkowym, gdzie zostanie wystawiony spektakl przybliżający postać i nauczanie Prymasa Tysiąclecia.

“Zachęcamy do udziału w nowym wydarzeniu w Warszawie ‘ORSZAKU DZIEJÓW’, które odbędzie się w sobotę 11 września 2021, w przeddzień beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Orszak Dziejów to widowisko historyczne mające na celu upamiętnienie wielkich Polaków na przestrzeni dziejów od Mieszka I do Jana Pawła II, ze szczególnym uwzględnieniem Prymasa Tysiąclecia. W programie jest przemarsz postaci historycznych oraz spektakl o Stefanie Kardynale Wyszyńskim, przybliżający jego postać oraz nauczanie, w tym szczególnie ABC Społecznej Krucjaty Miłości” – zapraszają organizatorzy.

Tego dnia rodziny będą mogły wziąć udział również w grze miejskiej na podstawie plansz umieszczonych na trasie orszaku.

Tematem przewodnim “Orszaku Dziejów 2021” jest wolność oraz postać kard. Stefana Wyszyńskiego.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego oraz Uczniowski Klub Sportowy „Żagle” przy Szkole STRUMIENIE w Józefowie