wtorek, 25 czerwca, 2024

Uroczystości w Rodzinie Rodzin – 1 czerwca 2020

?????????????????????

Uroczystości w Rodzinie Rodzin – 1 czerwca 2020 o godz. 18
 w dolnym Kościele przy ul. Łazienkowskiej

Święto NMP Matki Kościoła – Święto patronalne Rodziny Rodzin:

  • Uroczyste zakończenie 9-letniej formacji opartej na Jasnogórskich Ślubach Narodu z 1956 r.
  • Msza Święta Prymicyjna neoprezbitera Macieja Szkopińskiego z Rodziny Rodzin.

Drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Matki Kościoła jest Świętem patronalnym Rodziny Rodzin. W tym dniu, tj. w poniedziałek 1 czerwca 2020 r. o godz. 18.00 w dolnym Kościele przy ul.Łazienkowskiej będzie uroczyste zakończenie 9-letniej formacji opartej na Jasnogórskich Ślubach Narodu z 1956 r. Podczas Mszy św. przewidziane jest dobrowolne oddanie się lub ponowienie oddania się Matce Bożej na pomocnika Maryi Matki Kościoła.

Będzie to jednocześnie Msza Święta Prymicyjna neoprezbitera Macieja Szkopińskiego z Rodziny Rodzin. Święcenia Macieja będą w sobotę 30 maja o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej – można w nich uczestniczyć poprzez transmisję na stronach archidiecezji warszawskiej:
https://archwwa.pl/wydarzenia/swiecenia-prezbiteratu-6/

Pamiętajmy, że 30 maja są imieniny śp. ks. Feliksa Folejewskiego.

Nasza Msza Święta 1 czerwca na Łazienkowskiej też będzie transmitowana na żywo w internecie. Link do transmisji zostanie zamieszczony w niedzielę 31 maja ok. godz. 12. Będzie to obraz z informacją oraz z odliczanym czasem do bezpośredniej transmisji „live”. Transmisja na żywo 1 czerwca rozpocznie się ok. 15-20 minut przed uroczystością na sprawdzonym kanale: www.youtube.com/parafiaanin.

W związku z cofnięciem, od soboty 30 maja, ograniczeń w liczebności osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach, zapraszamy wszystkich chętnych do osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej prymicyjnej Macieja Szkopińskiego i uroczystego zgłoszenia się na pomocnika Matki Kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się we wspólną modlitwę w naszych kościołach domowych czyli rodzinach i oddawanie się także na pomocników, przez tych którzy będą uczestniczyć w uroczystości za pośrednictwem Internetu. Są przygotowane specjalne obrazki z okazji oddania się na pomocników Matki Bożej i każdy, kto dokona tego aktu, także w domu, może otrzymać taki obrazek-pamiątkę. Pamiętajmy o przygotowaniu świec – zarówno do kościoła (zabezpieczone przed kapaniem na podłogę), jak i w domach.
Osobom, które przybędą do kościoła przypominamy, że obowiązują maseczki i stosowny dystans. Świece prosimy zabezpieczyć przed kapaniem na podłogę. Po Mszy 
Świętej nie jest przewidziane żadne spotkanie.

Zwracamy uwagę, że nasze oddanie się na pomocników Matki Kościoła nie jest wstąpieniem do Ruchu Pomocników Matki Kościoła. Jest świadomym pogłębieniem często powtarzanego aktu oddania się Matce Bożej.

Formacja 2011-2020 oparta na Jasnogórskich Ślubach Narodu z 1956 r. – wracajmy do bogatych materiałów (z wieloma odnośnikami), które wytyczały naszą formację przez ostatnie 9 lat, a tych, którzy ich nie znają zapraszamy do lektury i korzystania 

Dlaczego mamy być Pomocnikami Matki Kościoła? – polecamy artykuł w najnowszym czerwcowym Biuletynie RR, str. 3

Program przebiegu uroczystości 1 czerwca 2000 

Polecamy