poniedziałek, 20 maja, 2024

ODSZEDŁ DO PANA 17 czerwca 2013 – Roman Dębiński

ODESZŁA DO PANA

W dniu 17 czerwca 2013 po długiej chorobie zasnął w Bogu nasz przyjaciel

Roman Dębiński

Został pochowany w grobie rodzinnym na Cmentarzu Bródnowskim kw. 27B.

Roman i Barbara Dębińscy byli wieloletnimi, oddanymi i zaangażowanymi członkami Rodziny Rodzin. Blisko współpracowali z Ciocią Lilą Marią Wantowską, wszystkimi odpowiedzialnymi i kapłanami prowadzącymi prace formacyjne, duszpasterskie, charytatywne i budowlane.

Przez wiele lat prowadzili grupę RR przy kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży. Ofiarnie pomagali w budowaniu i tworzeniu naszego wspólnego Domu przy Łazienkowskiej, a od lat 90 – tych czynnie pomagali wspólnotom powstającym na Kresach. Objęli patronatem grupę w Mościskach na Ukrainie.

Basia odeszła nagle do Boga w 2002 roku. Od tego czasu Roman samodzielnie kontynuował tę pracę. W ostatnim czasie utrudniła mu to choroba i sędziwy wiek.

Roman Dębiński przeszedł drogę Powstania Warszawskiego, po Powstaniu – w wieku 16 lat – trafił do obozu koncentracyjnego do Flossenburga, a potem w marszu śmierci do Dachau. Mieliśmy okazję słuchać Jego świadectwa o tych nieludzkich czasach na Ojcowiźnie w 65 rocznicę Powstania Warszawskiego.

Ufamy, że Basia i Roman cieszą się radością oglądania Oblicza Boga i orędują za nami w niebie. Dziękując za ich przyjaźń i Obecność w naszej Wspólnocie pamiętamy w modlitwie

Rodzina Rodzin

Odeszli do Pana