wtorek, 25 czerwca, 2024

Pomódl się za Polskę

MODLITWA ZA POLSKĘ

Matka Boża Trybunalska

Zalecam przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władzę, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga.
(1 Tm 2,1-3)

Zapraszamy do wspólnej codziennej modlitwy za naszą Ojczyznę i za polityków.

Polska wymaga głębokich i mądrych zmian w wielu dziedzinach życia, a o kierunkach tych zmian będą w dużym stopniu decydować osoby sprawujące władzę, stanowiące prawo. Potrzebujemy ludzi światłych, roztropnych, moralnych, bo tylko tacy mogą tworzyć dobre prawo, skutecznie dbać o los polskich rodzin, stan gospodarki, edukacji, kultury, wreszcie o nasze bezpieczeństwo. I dlatego chcemy w naszych modlitwach polecać Bogu polskich polityków, aby sprawowali sprawiedliwe rządy, aby zawsze kierowali się w swoich działaniach interesem narodowym i żeby prawo, które będą stanowić, i decyzje, jakie będą podejmować, były zgodne z nauką Jezusa Chrystusa.

Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do tej modlitewnej krucjaty. Politycy potrzebują naszej modlitwy, aby podołać zadaniu naprawy Rzeczypospolitej.

 

Przeczytaj o: Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej Patronki Polskich Parlamentarzystów

przeczytaj również o: Historii obrazu Matki Bożej Trybunalskiej

Poznaj poglądy polityków, zapoznaj się z ich wypowiedziami:

Prezydent Andrzej Duda o Trybunale Konstytucyjnym

Prezydent Andrzej Duda o Radiu Maryja

Piotr Gliński, wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego o Radiu Maryja

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński o Radiu Maryja

 

JT na podst. m. in.: http://www.zapolske.pl/ [dostęp 2016-08-19]

Polecamy