ODESZŁA DO PANA 27 lutego 2018 – Śp. Maria Rutschmann

ODESZŁA DO PANA

W dniu 27 lutego w Le Mee sur Seine we Francji zmarła i tam została pochowana Maria Rutschmann z domu Bednarska. Jej życie z uśmiechem na twarzy i pełne energii, naznaczone było od dzieciństwa doświadczeniem cierpienia i choroby, o czym wiedzieli tylko nieliczni. Urodzona 29 sierpnia 1967 roku w Warszawie, po ukończeniu szkoły podstawowej na Saskiej Kępie, uczęszczała do Liceum Sióstr Zmartwychwstanek. Po maturze w 1986 roku podjęła studia na Wydziale Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Warszawie, które ukończyła w 1991 roku.

W dzieciństwie i okresie wczesnej młodości związana była z ruchem Rodziny Rodzin, uczestnicząc w spotkaniach formacyjnych i wyjazdach wakacyjnych; na początku w grupach prowadzonych przez jej mamę Cecylię Bednarską, a w wieku studenckim sama prowadziła grupę dzieci na wakacjach Rodziny Rodzin (m. in. w Zbludzy koło Limanowej).

W 1995 wyszła za mąż za Jean-François Rutschmann’a, obywatela Francji i tam zaczęła nowy etap życia. Maria i Jean-François mieli 3 dzieci: Jean-Sebastien’a (obecnie 21 lat), Celine (19 lat) i Pierra (18 lat). Od początku życia we Francji była zaangażowana w życie lokalnej społeczności, najpierw w parafii katolickiej w Melun, a po przeprowadzce do sąsiedniej miejscowości, w parafii St. Croix w Le Mee sur Seine. Zmarła po długiej chorobie nowotworowej pojednana z Bogiem i z ludźmi