sobota, 22 czerwca, 2024

WARSZAWSKIE JERYCHO 2019 – Zapraszamy na adorację w kaplicy Sióstr Franciszkanek

WARSZAWSKIE JERYCHO

Uwaga Rodzina Rodzin!

Oprócz wtorku w godzinach 12:00-14:00 – gdy Rodzina Rodzin (Grupa św. Józefa) wzięła udział w adoracji, zapraszamy również na adorację w ramach Warszawskiego Jerycha w piątek 29 marca w godz. 20:00-22:00. 

24 marca po raz 9. ruszyło „Warszawskie Jerycho”. To tygodniowa, nieustająca modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji ochrony życia.

Adoracja odbywa się w kaplicy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53. Mogą w niej brać udział osoby indywidualne oraz grupy, wspólnoty i stowarzyszenia. Warszawskie Jerycho zostało zainaugurowanie 24 marca Mszą św. o godz. 16.

Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi od ponad 10 lat opiekują się oknem życia, które istnieje przy ich klasztorze na Hożej. Poświęcił je 6 grudnia 2008 r. abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w Polsce takie miejsce. Uratowano dzięki niemu już szesnaścioro dzieci.

Okno życia to miejsce, w którym anonimowo i bezpiecznie można pozostawić niemowlę, gdy z różnych powodów matka i ojciec nie mogą podjąć się jego wychowania. Dziecko przekazywane jest do szpitala. Po zbadaniu jego stanu zdrowia rozpoczyna się procedura adopcyjna.

„Warszawskie Jerycho” organizowane jest corocznie w tygodniu poprzedzającym Dzień Świętości Życia obchodzony w Kościele w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca. Inicjatywa modlitewna poprzedza organizowany przez obie warszawskie diecezje Marsz Świętości Życia, który w tym roku odbędzie się po raz czternasty w niedzielę 7 kwietnia.

Organizatorem „Warszawskiego Jerycha” jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

Szczegóły i informacje o dyżurach podczas nieustającej modlitwy można znaleźć na stronie internetowej -> http://www.warszawa.ksm.org.pl/jerycho.

WARSZAWSKIE JERYCHO
Od 9 lat w kaplicy sióstr ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53 odbywają się tygodniowe modlitwy w intencji życia

.

JT m. in. na podst. -> https://warszawa.gosc.pl/doc/5413240.Adoracja-przy-oknie-zycia

Wydarzenia