Rycerski Kalendarz Patriotyczny 2020 – Polskie Zadziwienia

Kalendarz

.

Rycerski Kalendarz Patriotyczny 2020 – Polskie Zadziwienia to pierwszy i wyjątkowy na rynku kalendarz zawierający treści patriotyczne wydany przez Zakon Rycerzy Jana Pawła II (Ordo Militiae Ioannis Pauli II).

Każda strona kalendarza przynosi cenne i wartościowe informacje i multimedia oraz miejsce na notatki na każdy dzień. Znajduje się w nim blisko 800 haseł promujących polskie osiągnięcia w wielu dziedzinach, z których możemy być po prostu dumni. Nadto każdy bardzo krótki hasłowy tekst ma swoje rozwinięcie przy pomocy tzw. QR-kodów pozwalających poprzez komórkowy skaner na znaczne poszerzenie wartościowych treści. Docenią to szczególnie ludzie młodzi – na całym świecie – pozwoli im to na łatwe dotarcie do wiedzy na temat dziejów Polski, polskich bohaterów i wielkich Polaków i nie wstydzić się polskiego pochodzenia. Kalendarz wydany jest w wersji dwujęzycznej polsko-angielskiej.

Kalendarz w szczególny sposób pokazuje Wielkiego Papieża Polaka św. Jana Pawła II, którego 100. urodziny będą obchodzone w roku 2020. Można korzystając z Rycerskiego Kalendarza Patriotycznego zobaczyć i odsłuchać homilie naszego papieża np. związane z Dekalogiem, jakie wygłosił do nas w 1991 roku. Kalendarz też przybliża zdarzenia z „Cudu nad Wisłą”, który również miał miejsce w 1920 roku. Nadto można poznać 53 bohaterów tygodnia, dla których połączenie haseł „Każdy ma swoje Westerplatte” i „Zachowałam się jak trzeba” było swego rodzaju oczywistością, choć większość z nich nie znała ani Jana Pawła II, ani Danuty Siedzikówny.

Rycerski Kalendarz Patriotyczny 2020 może być doskonałym prezentem gwiazdkowym, zarówno dla młodzieży oraz rodziny i znajomych, również za granicą. Proponujemy też rozprowadzanie go przez nasze parafie w najbliższym okresie jako propozycje prezentów świątecznych.

Linki do stron, gdzie można nabyć kalendarz:

https://e-sakralne.pl/pl/p/Kalendarz-patriotyczny-2020-multimedialny-Polskie-zadziwienia/297

https://e-sakralne.pl/pl/p/Rycerski-Kalendarz-patriotyczny-2020-Polskie-zadziwienia/298

https://e-sakralne.business.site/posts/3960586866577045569?hl=pl

Dwie wersje okładki kalendarza:

Kalendarz Kalendarz

Na okładce kalendarza z lewej strony fragment obrazu Jerzego Kossaka „Cud nad Wisłą”
Opis wydarzenia przedstawionego na tym obrazie znajduje się na naszej stronie we wpisie -> 15 SIERPNIA – Zwycięstwo Maryi

Na winiecie fragmenty grafiki z jednej z wersji kalendarza