41. ROCZNICA OTRZYMANIA KLUCZY – Zaproszenie na Dzień Wdzięczności 2 lutego 2021 o godz. 18

ROCZNICA OTRZYMANIA KLUCZY

We wtorek 2 lutego 2021 o godz. 18 zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przede wszystkim jest to święto Ofiarowanie Jezusa Panu Bogu w świątyni. W Polsce szczególnie obchodzone jako święto Maryjne – Matki Bożej Gromnicznej. Rodzina Rodzin ma w tym dniu dodatkowy powód do świętowania. Czterdzieści jeden lat temu – 2 lutego 1980 r. na ręce Maryni Gabiniewicz z Instytutu Prymasowskiego, Czcigodny Sługa Boży Ksiądz Stefan Kardynał Wyszyński, po Mszy Świętej odprawionej w kaplicy na Miodowej, przekazał dla Rodziny Rodzin klucze do kaplicy i tego co jeszcze pozostało po wojnie z kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Łazienkowskiej. Wyraził w ten sposób swoją troskę aby RR, jak każda rodzina, miała swój dom.
Oczekiwaniem Prymasa i marzeniem było, abyśmy w tym miejscu naprawdę czuli się jak w domu. Niewiele ruchów ma takie jak my warunki – kaplica do dyspozycji, sala na spotkania, kuchnia i jadalnia, aby wspólnie zasiadać do stołu. Mamy za co dziękować.

Dlatego zapraszamy w ten dzień do uczestniczenia we Mszy Świętej, która będzie odprawiona w naszej kaplicy o godz. 18.00. Z powodu wiadomych ograniczeń epidemicznych do kaplicy zapraszamy tylko kilka osób, ale będzie transmisja tej Mszy Świętej w Internecie.

Poniżej link do zaplanowanej transmisji z Mszy Świętej w dniu 02.02.2021 o godz. 18.00:

https://youtu.be/56MjWtM3eGk

W momencie rozpoczęcia transmisji będzie ją można włączyć także bezpośrednio z profilu RR na YT.
W takiej sytuacji, gdyby ktoś nie miał linku bezpośrednio do transmisji, może wejść na nią poprzez  kliknięcie łącza do transmisji ze strony rodzinarodzin.plŁącze to jest podłączone do ostatniego z banerów przesuwających się na naszej głównej stronie internetowej. Trzeba „kliknąć” w baner „Uruchamiamy kanał YouToube Rodzina Rodzin Warszawa”.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

Nie zapominajmy o modlitwie wzajemnie za siebie, za całą RR a szczególnie za chorych, samotnych i cierpiących. I o kontaktach – choćby telefonicznych. Na ile możemy pomagajmy też czynnie, potrzebującym pomocy.