Dzień Skupienie RR – Choszczówka 18 lutego 2024 r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r. – w siedzibie Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Choszczówce (ul. Świerkowa 4) odbędzie się wielkopostny dzień skupienia Rodziny Rodzin. Spotkanie, obok modlitewnego, będzie miało charakter integracyjny. Dlatego ważne jest abyśmy wzięli w nim udział wszyscy – aby spotkanie miało charakter wielopokoleniowy. Zapraszam więc zarówno tych wcześniej urodzonych jak i urodzonych niedawno. Przybądźmy całymi rodzinami. Będzie okazja na spotkanie międzypokoleniowe. Ma nam w tym pomóc pani Dorota Szostek – psycholog, teolog, psychoterapeuta współpracująca z Katolickim Ośrodkiem Pomocy Psychologiczno-Pastoralnej Poradni DEWAJTIS.

Ramowy program dnia skupienia

10.00   –           nabożeństwo Gorzkie Żale w kaplicy

10.30   –           Msza Święta

11.30   –           Małżeństwa – warsztaty międzypokoleniowe,

            –           w tym czasie dzieci do lat 12 zajęcia z wychowawcami na piętrze nad kaplicą,

             –          młodzież (od 12 lat) zajęcia w plenerze

13.30   –           posiłek

14.15   –           nabożeństwo Droga Krzyżowa w kaplicy

15.00   –           modlitwa na zakończenie – koronka do Bożego Miłosierdzia

Błogosławieństwo

Pani Dorota Szostek poprowadzi dla nas warsztaty, których celem będzie lepsze poznanie się wzajemne wewnątrz Rodziny Rodzin, aby tym samym wzmacniała się nasza znajomość całej Rodziny Rodzin i rosła siła naszego oddziaływania w propagowaniu charyzmatów Ruchu i Stowarzyszenia.

Wprawdzie będzie to w okresie postu, ale niedziela post znosi i jak zwykle prosimy o przyniesienie czegoś na deser po obiedzie (ciasta, słodycze, owoce, napoje). W czasie spotkania będzie prowadzona zbiórka na pokrycie kosztów zamówionego posiłku.

Zapraszamy bardzo serdecznie na tę wyjątkową okazję wzajemnego poznania się w Rodzinie Rodzin oraz na wspólną modlitwę na progu Wielkiego Postu.