Spotkajmy się 6 września w Toruniu na „Dziękczynieniu w Rodzinie”

Pobierz plik mp3

Drodzy widzowie Telewizji Trwam, słuchacze Radia Maryja, kochana Rodzino Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nasze doroczne „Dziękczynienie w Rodzinie”.

Już 6 września w sobotę spotkajmy się w Toruniu, w dawnym Porcie Drzewnym przy ulicy Droga Starotoruńska 3, gdzie mieści się siedziba Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W miejscu tym jest wznoszona świątynia pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II.

Od godz. 12.00 na scenie nad wodą zespoły z Kaszub, Podhala i Wielkopolski. Zaprezentują one poprzez taniec i śpiew kulturowe bogactwo swoich regionów. Nie zabraknie także wielu znanych i lubianych zespołów, których utwory często emitowane są na antenie Radia Maryja. Dla państwa wystąpią między innymi: Romuald Spychalski i Anna Jurczyńska, Krystyna Giżowska, Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego „Sośnica”, Zespół Zayazd, Bogdan Trojanek i Terne Roma, oraz Krzysztof Krawczyk.

Ze specjalnym kabaretowym recitalem wystąpi legenda polskiej sceny, kobieta z Napierstkowa, Genowefa Pigwa. Natomiast program artystyczny dedykowany największemu z rodu Słowian – Św. Janowi Pawłowi II przedstawią artyści scen polskich: Halina Łabonarska, Mirosława Marcheluk, Jerzy Zelnik i Ryszard Mróz.

Naszemu spotkaniu towarzyszyć będzie także modlitwa: Anioł Pański, Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia, oraz Apel Jasnogórski. Msze Św. w auli naszej uczelni sprawowane będą o godzinie 10.00, 11.00 i 12.00. Wszyscy uczestnicy naszego Dziękczynienia w Rodzinie, od najmłodszych do najstarszych z pewnością znajdą coś dla siebie.

Przygotowaliśmy bogatą i zdrową ofertę kulinarną. Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność, owoce, soki, nabiał, pieczywo i zioła. Na wszystkie dzieci będzie czekał plac zabaw. Już od godz. 11.00 w miasteczku zdrowia rozpoczną się bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii, mammografia i cytologia, chorób serca, cukrzycy. Będzie możliwość wykonania badań w zakresie wczesnego wykrywania tętniaka jamy brzusznej. W auli uczelni o godz. 13.00 i 14.00 wykład i rozmowa z panem doktorem nauk medycznych Tomaszem Mierzwą chirurgiem-onkologiem.

Uwaga mieszkańcy Torunia, specjalnie oznakowane, bezpłatne autobusy będą kursowały z centrum Torunia z przystanku przy Alei Solidarności, oraz z Rubinkowa do uczelni i z powrotem. Szczegółowy rozkład jazdy zostanie zamieszczony na portalu Radia Maryja, oraz na stronie Urzędu Miasta Torunia.

6 września, Toruń, siedziba Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej – to miejsce naszego rodzinnego spotkania.

Nie może zabraknąć Ciebie. Zaproś także i innych. Spotkajmy się.

Polecamy rozmowę z o. Piotrem Dettlaffem koordynatorem „Dziękczynienia w Rodzinie”[czytaj]

pobierz plakat w PDF

na podst. radiomaryja.pl

Tagi:  ,