DLA DZIECI – ‚Stefek’

DLA DZIECI

Jest w sprzedaży drugie wydanie opowiadań opisujących najmniej znany okres życia Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego – jego dzieciństwo – pt.:

Stefek” – opowiadania o dzieciństwie Stefana Kard. Wyszyńskiego, Prymasa Polski

Jest to pierwsza sfabularyzowana biografia dzieciństwa Prymasa Tysiąclecia.

Image (Okładka książki autorstwa Piotra Kordyasza – Stefek)

W liście do autora Jan Paweł II napisał: Przeczytałem te opowiadania o dzieciństwie Prymasa Tysiąclecia. Dobrze, że publikacja ta ukazała się w Roku poświęconym Jego pamięci i w ten sposób przybliżyła naszej młodzieży Jego postać na tle życia rodzinnego (…)
Zawarte w krótkich opowiadaniach zdarzenia są autentyczne i pochodzą głównie z przekazu najbliższej rodziny Prymasa Tysiąclecia, bliskich współpracowników Prymasa Tysiąclecia, którym przy różnych okazjach przytaczał wspomnienia z domu rodzinnego oraz autoryzowanych zapisów publicznych wypowiedzi samego Sługi Bożego.

W roku 2002 Stefek – nagrodzony został statuetką Feniksa w kategorii najlepszej książki dziecięcej za rok 2001 r.

 

Recenzje:

Jej urok polega na tym, że spotykamy tu nie wielkiego męża stanu, niezłomnego obrońcę Kościoła w Polsce, ale dziecko. Składa się na nią wiele żywych obrazów z życia rodzinnego przyszłego Księdza Kardynała, z udziałem i ze słowami wszystkich najbliższych(…) Dla wielu będzie to na pewno wzruszająca lektura.

        Ks. Jan Twardowski

Ufam, że „Stefek” będzie mógł dać pomocną dłoń nie tylko tym najmłodszym, ale i nam, starszym, aby jeszcze bardziej poznać i ukochać tego człowieka niezwykłej miary.

Ks. Prałat Zdzisław Peszkowski

Książka Stefek Piotra Kordyasza skierowana do najmłodszych czytelników wypełnia lukę, która istniała dotychczas w bibliografii dotyczącej osoby Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Autor zgromadził nadzwyczaj bogaty materiał dokumentalny na podstawie którego stworzył opowiadania urzekające klimatem domu rodzinnego państwa Wyszyńskich.
Prostota i skromność, wzajemny szacunek i miłość, głębokie ukochanie spraw Ojczyzny, Kościoła Chrystusowego i Matki Bożej – wszystkie te cechy odnajdujemy w dojrzałej osobowości wielkiego Prymasa.
Opowiadania Piotra Kordyasza ukazują ich źródło stanowiące głębokie w swej wymowie studium roli, jaką dom rodzinny odgrywa w kształtowaniu osobowości młodego człowieka. Bóg zapłać za tę książkę.

Maria Szymańska

(…) Stefek – to jedyne jak dotąd, nietypowe spojrzenie na postać Kardynała Wyszyńskiego. (…) Widzimy Go jako zwykłego chłopca, przeżywającego swoje dziecięce radości i rozterki.
Tę niezwykłą, niespotykaną i pobudzającą wyobraźnię książkę szczerze polecam małym i dużym czytelnikom. To naprawdę warto przeczytać.
 

Zofia Jurkiewicz – siostrzenica Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Aby zakupić książkę skontaktuj się z AUTOREM: tel.(0) 696-126-500, e-mail: piotrkordyasz@gmail.com